ΕΠΣ Κοζάνης: Παιχνίδια ακατάλληλα για καρδιακούς… Άγρια ομορφιά σε χειμωνιάτικο τοπίο – Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Επιμέλεια: Ματιές στα σπορ

Α’ κατηγορία
Κυρίαρχος ο Εορδαϊκός … πήρε το ντέρμπι
Είναι ζωντανή η Ακρινή …διπλό στα Σέρβια
Νίκη με ανατροπή η Εράτυρα σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα
Μεγάλο διπλό του Βελβεντού
Λύγισε δύσκολα το σκληροτράχηλο Βόιο ο Μακεδονικός
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Περδίκκας και Ελάτη
Νέα νίκη και βαθμολογική ανάσα για την Ελίμεια
Στο φινάλε τσίμπησε βαθμό η Αναγέννηση μέσα στα Καραγιάννια

Αποτελέσματα 12ης  αγωνιστικής
Α.Ε. Περδίκκα-Έλατος Ελάτης 2-2
Μακεδονικός  Κοζάνης-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2-0
Αναγέννηση Εράτυρας-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 5-3
Τιτάν Σερβίων-Απόλλων Ακρινής 0-1
Μακεδονικός Φούφα-Α.Σ. Βελβεντό 1-2
Α.Ε. Ελίμειας-Άρης Μαυροπηγής  3-0
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων-Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 2-2
Εορδαϊκός-Α.Ε. Κοζάνης  5-1

Βαθμολογία
Εορδαϊκός 32
ΑΕ Κοζάνης  29
Απόλλων Ακρινής 27
Μακεδονικός Φούφα 21
ΑΕΠ Καραγιαννίων 21
Αναγέννηση Εράτυρας  20
Ακαδημία Βοΐου 19
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  19
Μακεδονικός Κοζάνης 15
ΑΕ Περδίκκα 14
ΑΕ Ελίμειας 14
ΑΣ Βελβεντό 11
Μ. Αλ. Άρδασσας 10
Έλατος Ελάτης 8
Τιτάν Σερβίων 7
Άρης Μαυροπηγής  4

Επόμενη αγωνιστική (13η)
Έλατος Ελάτης-Α.Ε. Κοζάνης
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Α.Ε. Περδίκκα
Απόλλων Ακρινής-Εορδαϊκός
Α.Σ. Βελβεντό-Αναγέννηση Εράτυρας
Άρης Μαυροπηγής-Τιτάν Σερβίων
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας-Μακεδονικός Φούφα
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου-Α.Ε. Ελίμειας
Μακεδονικός  Κοζάνης-Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Β’ κατηγορία

Νέο ενδιαφέρον στην κορυφή
Στραβοπάτησε το Πρωτοχώρι
Έκοψε την φόρα των πρωτοπόρων η Κοζάνη 2004
Νίκησαν και πλησίασαν Βατερό, Αιανή και Κλείτος
Επέστρεψε με αγγλική νίκη η Ροδιανή
Νίκη ανάσα της Αγίας Παρασκευής
Ανεβαίνει το Πλατανόρεμμα … νέο τρίποντο μέσα στους Δανούς

Αποτελέσματα 11ης  αγωνιστικής 1ου ομίλου  
ΑΟ Τρανοβάλτου-Δόξα Ροδιανής 3-5
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής-Αναγέννηση Λιβαδερού 1-0
Αλιάκμων Αιανής-Απόλλων Αυλών  4-1
Μ. Αλ. Λευκοπηγής-Αστραπή Κλείτου 1-3
Εθνικός Βατερού-ΑΕ Κρανιδίων 4-0
Κοζάνη 2004-Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1-1
Δαναοί Κοζάνης-Ερμής Πλατανορέματος 1-3

Βαθμολογία
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 28
ΦΣ Εθνικός Βατερού  26
Αλιάκμων Αιανής 26
Αστραπή Κλείτου 25
Κοζάνη 2004 19
Ερμής Πλατανορέματος 16
ΑΕ Κρανιδίων 15
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 15
Δόξα Ροδιανής 11
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 11
Αναγέννηση Λιβαδερού 8
ΑΟ Τρανοβάλτου 5
Απόλλων Αυλών 4
Δαναοί Κοζάνης  2

Επόμενη αγωνιστική (12η)
Αλιάκμων Αιανής-ΑΟ Τρανοβάλτου
Δόξα Ροδιανής-Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Απόλλων Αυλών-Εθνικός Βατερού
Αστραπή Κλείτου-Κοζάνη 2004
ΑΕ Κρανιδίων-Δαναοί Κοζάνης
Κένταυρος Πρωτοχωρίου-Αναγέννηση Λιβαδερού
Ερμής Πλατανορέματος-ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Διπλό για το Μακεδονικό που παραμένει πρώτος
Νέα νίκη για τον ΠΑΟΚ Κοίλων που έπιασε Τρίτη θέση
Σπουδαία διπλά της Γαλατινής και των Ακριτών
Δύσκολη νίκη ο Ατρόμητος
Αγγλική νίκη της Ακαδημίας Σιάτιστας
 Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Καρυοχώρι και Πολυνίκης

Αποτελέσματα 11ης  αγωνιστικής 2ου ομίλου    
Βέρμιο Καρυοχωρίου-Πολυνίκης 2-2
ΑΣ Ποντοκώμης-ΑΜΣ Γαλατινής 0-1
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Δόξα Μικροκάστρου 2-1
Ακαδημία Σιάτιστας-ΕΑΣ Ανθότοπου 4-3
Μ. Αλ. Χαραυγής-Ακρίτες Κοζάνης 0-1
Ηρακλής Κρυόβρυσης-Μακεδονικός Σιάτιστας 1-4
ΠΑΟΚ Κοίλων-Ερμής Ασβεστόπετρας 5-2

Βαθμολογία
Μακεδονικός Σιάτιστας 29
ΑΜΣ Γαλατινής 27
ΠΑΟΚ Κοίλων 24
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 22
Ακρίτες Κοζάνης  22
Ερμής Ασβεστόπετρας 19
ΑΣ Ποντοκώμης 15
Μ. Αλ. Χαραυγής 12
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 12
Ηρακλής Κρυόβρυσης 11
Ακαδημία Σιάτιστας 10
Βέρμιο Καρυοχωρίου 8
Δόξα Μικροκάστρου 4
ΕΑΣ Ανθότοπος 3

Επόμενη αγωνιστική (12η)
Βέρμιο Καρυοχωρίου-Μ. Αλ. Χαραυγής
Ακρίτες Κοζάνης-Ηρακλής Κρυόβρυσης
Πολυνίκης-ΑΣ Ποντοκώμης
Μακεδονικός Σιάτιστας-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
ΑΜΣ Γαλατινής-Ακαδημία Σιάτιστας
Δόξα Μικροκάστρου-Ερμής Ασβεστόπετρας
ΕΑΣ Ανθότοπου-ΠΑΟΚ Κοίλων

Γ’ κατηγορία

Άλλαξε κάτοικο η κορυφή
Διπλό και πρώτη η Λευκόβρυση
Ισόπαλο το ντέρμπι μεταξύ της Άνω Κώμης και των Ελπίδων ΑΕΚ
Δύσκολο διπλό για το Βαθύλακκο που καραδοκεί..!!
“Ξύπνησαν” κι ανεβαίνουν ο Μεταξάς  και Κρόκος
 Σαρωτικός ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας !!
Λευκή ισοπαλία στα Πετρανά μεταξύ του Κεραυνού και του Αία

Αποτελέσματα 9ης  αγωνιστικής  
ΑΕ Άνω Κώμης – Ελπίδες ΑΕΚ 1-1
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Καισαρειά – Κήπος – Σπάρτος 8-1
Κεραυνός Πετρανών – Αίας Μικροβάλτου 0-0
Άρης Καλονερίου – Πρόοδος Μεταξά 3-5
Δόξα  Βερμίου  Πύργων – Δόξα Λευκόβρυσης 1-2
Δράσις Τσοτυλίου – ΑΟ Κρόκου 0-4
ΑΣ Καρυδίτσας – Ιωνικός Βαθυλάκκου  1-2

Βαθμολογία   
Δόξα Λευκόβρυσης 24
ΑΕ Άνω Κώμης 23
Ιωνικός Βαθυλάκκου 22
Αίας Μικροβάλτου 16
Ελπίδες ΑΕΚ 15
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 15
Πρόοδος Μεταξά 14
Δόξα Βερμίου – Πύργων 12
Κεραυνός Πετρανών 11
ΑΣ Καρυδίτσας 9
ΑΟ Κρόκου 9
Δράση Τσοτυλίου 8
Άρης Καλονερίου 3
Καισαρειά – Κήπος – Σπάρτος 0

Επόμενη αγωνιστική (10η)
Άρης Καλονερίου – ΑΟ Πύργων
Δόξα Λευκόβρυσης – ΑΕ Άνω Κώμης
Πρόοδος Μεταξά – Κεραυνός  Πετρανών
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης – Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Αίας Μικροβάλτου – Δράση Τσοτυλίου
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου Ιωνικός Βαθυλάκκου

ΑΟ Κρόκου – ΑΣ Καρυδίτσας

 


 

Σχολιάστε