ΕΠΣ Κοζάνης: Αποτελέσματα και Βαθμολογίες του Σαββατοκύριακου 14-15 Δεκεμβρίου

Α’ κατηγορία

Ακόμα σκοράρει … ο Εορδαϊκός
Νέα νίκη της ΑΕ Κοζάνης 2-0 στο β’ ημίχρονο
Ισοπαλίες για τους συνονόματους 1-1 Μακεδονικός Φούφα – Μακεδονικός Κοζάνης, 4-4 Αναγέννηση Εράτυρας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Καθάρισε από το α’ ημίχρονο ο Περδίκκας

Επιστροφή στις νίκες για την Άρδασσα
Δύσκολη νίκη και βαθμολογική ανάσα για την Ελίμεια … λαβωμένη από τις απουσίες η ΑΕΠ
Στην εκπνοή τσίμπησαν βαθμό τα Σέρβια από το δυνατό Βόιο με αρκετή ένταση και 5λεπτη διακοπή στο παιχνίδι! … “καίει” το φύλλο αγώνος τα Σέρβια!

Αποτελέσματα 14ης  αγωνιστικής   
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Έλατος Ελάτης 3-0
Α.Ε. Κοζάνης-Απόλλων Ακρινής 2-0
Α.Ε. Περδίκκα-Α.Σ. Βελβεντό 4-0
Αναγέννηση Εράτυρας-Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 4-4
Τιτάν Σερβίων-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2-2
Μακεδονικός Φούφα-Μακεδονικός  Κοζάνης 1-1
Α.Ε. Ελίμειας-Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-0
Εορδαϊκός-Άρης Μαυροπηγής  9-0

Βαθμολογία
Εορδαϊκός 38
ΑΕ Κοζάνης  35
Απόλλων Ακρινής 27
Μακεδονικός Φούφα 23
Ακαδημία Βοΐου 23
ΑΕΠ Καραγιαννίων 21
Αναγέννηση Εράτυρας  22
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  21
ΑΕ Περδίκκα 20
Μακεδονικός Κοζάνης 19
ΑΕ Ελίμειας 17
Μ. Αλ. Άρδασσας 13
ΑΣ Βελβεντό 12
Τιτάν Σερβίων 9
Έλατος Ελάτης 8
Άρης Μαυροπηγής  5

Επόμενη αγωνιστική (15η)
Έλατος Ελάτης-Απόλλων Ακρινής
Α.Σ. Βελβεντό-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Άρης Μαυροπηγής-Α.Ε. Κοζάνης
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας-Α.Ε. Περδίκκα
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου-Εορδαϊκός
Μακεδονικός  Κοζάνης-Αναγέννηση Εράτυρας
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων-Τιτάν Σερβίων
Α.Ε. Ελίμειας-Μακεδονικός Φούφα

Β’ κατηγορία

Πρωταθλητές Χειμώνα  Κένταυρος Πρωτοχωρίου και Μακεδονικός Σιάτιστας
Πήραν φωτιά και οι δύο όμιλοι

Με χατ τρικ του Σιαπανίδη, παρέμεινε μόνο πρώτο το Πρωτοχώρι
 6άρα…! Και σκαρφάλωσε στην κορφή η Αστραπή!
Δεν έγυρε πουθενά η πλάστιγκα … στο ντέρμπι Βατερό – Αιανή  
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Κοζάνης 2004 – Δόξα Ροδιανής και Τρανόβαλτου – Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής
Σίφουνας τα Κρανίδια πέρασαν από την Αγία Παρασκευή
Επιτέλους νίκη για τους Δαναούς  

Αποτελέσματα 13ης  αγωνιστικής 1ου ομίλου  
ΑΟ Τρανοβάλτου-Μ. Αλ. Λευκοπηγής 1-1
Κοζάνη 2004-Δόξα Ροδιανής 1-1
Αναγέννηση Λιβαδερού-Αστραπή Κλείτου 0-6
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής-ΑΕ Κρανιδίων 0-4
Κένταυρος Πρωτοχωρίου-Ερμής Πλατανορέματος  3-1
Εθνικός Βατερού-Αλιάκμων Αιανής 1-1
Δαναοί Κοζάνης-Απόλλων Αυλών  2-1

Βαθμολογία
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 34
Αστραπή Κλείτου 31
ΦΣ Εθνικός Βατερού  30
Αλιάκμων Αιανής 30
ΑΕ Κρανιδίων 21
Κοζάνη 2004 20
Ερμής Πλατανορέματος 19
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 16
Δόξα Ροδιανής 15
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 11
Αναγέννηση Λιβαδερού 8
ΑΟ Τρανοβάλτου 6
Δαναοί Κοζάνης  5
Απόλλων Αυλών 4

Επόμενη αγωνιστική (14η)
Εθνικός Βατερού  – ΑΟ Τρανοβάλτου
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Κοζάνη 2004
Αλιάκμων Αιανής  – Δαναοί Κοζάνης
Δόξα Ροδιανής  – Αναγέννηση Λιβαδερού
Απόλλων Αυλών  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Αστραπή Κλείτου  – Ερμής Πλατανορέματος
ΑΕ Κρανιδίων  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Μπουρλότο το πρωτάθλημα
Έσωσε στο τέλος την παρτίδα η Γαλατινή στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ Κοίλων
Πρώτη ήττα για το “λαβωμένο” Μακεδονικό Σιάτιστας
Έδειξε τα “δόντια” της η Ασβεστόπετρα
Σημαντικό διπλό κι ανεβαίνει το Καρυοχώρι
Εντυπωσιακό διπλό ο Πολυνίκης στην Σιάτιστα
Επιστροφή στις νίκες για Χαραυγή
“Κόκκινη” ισοπαλία στο Μικρόκαστρο

Αποτελέσματα 13ης  αγωνιστικής 2ου ομίλου   
Μ. Αλ. Χαραυγής-Ηρακλής Κρυόβρυσης  2-1
ΑΣ Ποντοκώμης-Βέρμιο Καρυοχωρίου 1-3
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Ακρίτες Κοζάνης 0-3
Ακαδημία Σιάτιστας-Πολυνίκης 2-6
Ερμής Ασβεστόπετρας-Μακεδονικός Σιάτιστας 3-1
Δόξα Μικροκάστρου-ΕΑΣ Ανθότοπου 3-3
ΠΑΟΚ Κοίλων-ΑΜΣ Γαλατινής 2-2

Βαθμολογία
Μακεδονικός Σιάτιστας 32
ΑΜΣ Γαλατινής 31
ΠΑΟΚ Κοίλων 28
Ακρίτες Κοζάνης  26
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 22
Ερμής Ασβεστόπετρας 22
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 18
Ηρακλής Κρυόβρυσης 15
ΑΣ Ποντοκώμης 15
Μ. Αλ. Χαραυγής 15
Βέρμιο Καρυοχωρίου 14
Ακαδημία Σιάτιστας 10
Δόξα Μικροκάστρου 8
ΕΑΣ Ανθότοπος 4

Επόμενη αγωνιστική (14η)
ΑΣ Ποντοκώμης  – Μ. Αλ. Χαραυγής
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ακαδημία Σιάτιστας
Ακρίτες Κοζάνης – Ερμής Ασβεστόπετρας
Πολυνίκης  – ΠΑΟΚ Κοίλων
Μακεδονικός Σιάτιστας  – ΕΑΣ Ανθότοπου
ΑΜΣ Γαλατινής  – Δόξα Μικροκάστρου

Γ’ κατηγορία

Με νίκες προχώρησαν Άνω Κώμη και Ιωνικός κι αποκτούν διαφορά ασφαλείας στη βαθμολογία
Της “κόκκινης” έγινε στο παιχνίδι Καρυδίτσα  – Μικρόβαλτο τέσσερα γκολ όσες και οι κάρτες δέχτηκε το Μικρόβαλτο …
Πετρανά 7 αστέρων
Διπλό και συνεχίζει την ανοδική του πορεία ο Κρόκος
Τρίποντο κι ανεβαίνει το Τσοτύλι

Αποτελέσματα 11ης  αγωνιστικής  
ΑΟ Πύργων ΑΕ Άνω Κώμης 2-4
Κεραυνός  Πετρανών – Άρης Καλονερίου 7-1
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δόξα Λευκόβρυσης αναβλήθηκε
Δράση Τσοτυλίου – Πρόοδος Μεταξά 3-1
Ιωνικός Βαθυλάκκου  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 1-0
ΑΣ Καρυδίτσας – Αίας Μικροβάλτου 4-0
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – ΑΟ Κρόκου  0-2

Βαθμολογία  
ΑΕ Άνω Κώμης 29
Ιωνικός Βαθυλάκκου 28
Δόξα Λευκόβρυσης 24
Αίας Μικροβάλτου 19
Ελπίδες ΑΕΚ 18
Κεραυνός Πετρανών 17
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 15
Δόξα Βερμίου – Πύργων 15
ΑΟ Κρόκου 15
Πρόοδος Μεταξά 14
ΑΣ Καρυδίτσας 12
Δράση Τσοτυλίου 11
Άρης Καλονερίου 3
Καισαρειά – Κήπος – Σπάρτος 0

Επόμενη αγωνιστική (12η)
Κεραυνός  Πετρανών ΑΟ Πύργων
ΑΕ Άνω Κώμης Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Άρης Καλονερίου Δράση Τσοτυλίου
Δόξα Λευκόβρυσης Ιωνικός Βαθυλάκκου
Πρόοδος Μεταξά ΑΣ Καρυδίτσας
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης ΑΟ Κρόκου
Αίας Μικροβάλτου ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου

Από τις Ματιές στα σπορ

 


 

Σχολιάστε