ΕΠΣ Κοζάνης: Παιχνίδια γκραν γκινιόλ… – Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου 16-17 Νοεμβρίου

Από τις Ματιές στα Σπορτ

Α’ κατηγορία

Άλλαξε κάτοικο η κορυφή
Διπλό του Εορδαϊκού στα Σέρβια και πέρασε πρώτος  μαζί με την ΑΕΚ που πέτυχε νέα ανατροπή στις καθυστερήσεις
Πικρία για την έκβαση του σκορ στην Ελίμεια

Νίκη ανάσας και ψυχολογίας ο Μακεδονικός

Επηρεασμένη παρουσιάστηκε η Ακρινή από τα γεγονότα
Στο τέλος πήραν το τρίποντο τα Καραγιάννια
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Εράτυρα και Ελάτη
Επανήλθε στις επιτυχίες η Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Στο τέλος πήρε το βαθμό ο Φούφας που έπαιζε με εννέα παίκτες
Δεν κατάφερε ο Περδίκκας να κρατήσει το μεγάλο τρίποντο … επικράτησε ένταση στο τέλος  
Συνεχίζει την ανοδική πορεία το Βόιο
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Β
1
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
10
26
2
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
10
26
3
ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ
10
24
4
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
10
18
5
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ
10
18
6
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ
10
17
7
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
10
16
8
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ
10
16
9
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ
10
12
10
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ
10
10
11
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
10
9
12
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
10
8
13
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ
10
8
14
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
10
7
15
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
10
7
16
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ
10
4
 
 
Επόμενη αγωνιστική (11η)
Έλατος Ελάτης-Εορδαϊκός
Α.Ε. Περδίκκα-Αναγέννηση Εράτυρας
Α.Ε. Κοζάνης-Τιτάν Σερβίων
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Μακεδονικός Φούφα
Απόλλων Ακρινής-Α.Ε. Ελίμειας
Α.Σ. Βελβεντό-Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Άρης Μαυροπηγής-Μακεδονικός  Κοζάνης
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
 
 
 
Β’ κατηγορία
Διπλό και παραμένει πρώτο το Πρωτοχώρι
Έβγαλε εξάσφαιρο το Κλείτος
Ξύπνησε στο δεύτερο μέρος το Βατερό και πήρε τη νίκη, σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή
Νέα νίκη της Αιανής, κρατάει την επαφή της με τις πρώτες θέσεις
Επιστροφή στις νίκες για την Κοζάνη 2004, διπλό στον Άργιλο
Καθάρισε από το α’ ημίχρονο η Λευκοπηγή
Αέρας πέρασαν τα Κρανίδια από τις Αυλές    
 
9η  αγωνιστική (1ος όμιλος)
Δόξα Ροδιανής-Κένταυρος Πρωτοχωρίου  0-3
ΑΟ Τρανοβάλτου-Αστραπή Κλείτου  0-6
Δαναοί Κοζάνης-Κοζάνη 2004  1-3
Αλιάκμων Αιανής-Ερμής Πλατανορέματος  4-1
Απόλλων Αυλών-ΑΕ Κρανιδίων  1-5
Μ. Αλ. Λευκοπηγής-ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  2-0
Εθνικός Βατερού-Αναγέννηση Λιβαδερού  3-0
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Β
1
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
9
24
2
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
9
22
3
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
9
20
4
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
9
19
5
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
9
15
6
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
9
15
7
ΚΟΖΑΝΗ 2004
9
15
8
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
9
12
9
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ
9
8
10
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9
8
11
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
9
7
12
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
9
5
13
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
9
1
14
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
9
1
 
 
Επόμενη αγωνιστική (10η)
Απόλλων Αυλών-ΑΟ Τρανοβάλτου
Αστραπή Κλείτου-Δόξα Ροδιανής
ΑΕ Κρανιδίων-Αλιάκμων Αιανής
Κένταυρος Πρωτοχωρίου-Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Ερμής Πλατανορέματος-Εθνικός Βατερού
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής-Κοζάνη 2004
Αναγέννηση Λιβαδερού-Δαναοί Κοζάνης
 
 
Επεισοδιακή ισοπαλία στη Χαραυγή … σκόνταψε ο Μακεδονικός Σιάτιστας
Ακρίτες 7 αστέρων
Σπουδαία διπλά του Ατρόμητου στην Ακαδημία Σιάτιστας και της Ασβεστόπετρας στην Ποντοκώμη
Τρίποντο για το Καρυοχώρι που ανεβαίνει
Πέρασαν και πλησιάζουν κορυφή η Γαλατινή από τον Πολυνίκη και ο ΠΑΟΚ Κοίλων από την Κρυόβρυση
 
 
9η  αγωνιστική (2ος όμιλος)
Ακαδημία Σιάτιστας-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  2-4
Ακρίτες Κοζάνης-Δόξα Μικροκάστρου  7-0
Μ. Αλ. Χαραυγής-Μακεδονικός Σιάτιστας 1-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου-ΕΑΣ Ανθότοπου 2-0
ΑΣ Ποντοκώμης-Ερμής Ασβεστόπετρας 0-1 
Ηρακλής Κρυόβρυσης-ΠΑΟΚ Κοίλων  2-4
Πολυνίκης-ΑΜΣ Γαλατινής  1-2
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Β.
1
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
9
23
2
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ
9
21
3
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
9
19
4
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
9
19
5
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
9
18
6
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ
9
16
7
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ
9
15
8
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
9
11
9
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ
9
10
10
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ
9
9
11
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
9
7
12
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ
9
7
13
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
9
3
14
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ
9
0
 
 
Επόμενη αγωνιστική (10η)
Πολυνίκης-Μ. Αλ. Χαραυγής
Μακεδονικός Σιάτιστας-Ακρίτες Κοζάνης
ΑΜΣ Γαλατινής-Βέρμιο Καρυοχωρίου
Δόξα Μικροκάστρου-Ηρακλής Κρυόβρυσης
ΕΑΣ Ανθότοπου-ΑΣ Ποντοκώμης
ΠΑΟΚ Κοίλων-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Ερμής Ασβεστόπετρας-Ακαδημία Σιάτιστας
 
Γ’ κατηγορία
Στο 90’ το τρίποντο η Άνω Κώμη
Έβρεχε γκολ στους Πύργους, αγγλική νίκη για τους γηπεδούχους
Εύκολη νίκη της Λευκόβρυσης
Επεισοδιακή ισοπαλία με τρεις κόκκινες στα Πετρανά μεταξύ του Κεραυνού και του Ιωνικού Βαθυλάκκου
Νίκησαν και ανεβαίνουν Ηρακλής Πτολεμαΐδας και Μεταξάς
Παρθενική νίκη  του Α.Ο Κρόκου                         
7η  αγωνιστική 
ΑΕ Άνω Κώμης – ΑΣ Καρυδίτσας 1-0
Άρης Καλονερίου – ΑΟ Κρόκου  0-1
Δόξα Βερμίου Πύργων – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  5-4
Κεραυνός Πετρανών – Ιωνικός Βαθυλάκκου  2-2
Δόξα Λευκόβρυσης –  ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  4-0
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δράση Τσοτυλίου 3-2
Πρόοδος Μεταξά – Αίας Μικροβάλτου   4-2
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Β
1
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ
7
19
2
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
7
18
3
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
7
16
4
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
7
14
5
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ
7
12
6
ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
7
12
7
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
7
12
8
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ
7
10
9
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ
7
8
10
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ
7
8
11
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ
7
6
12
ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ
7
3
13
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ
7
3
14
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ
7
0

 

Επόμενη αγωνιστική (8η)
Πρόοδος Μεταξά – ΑΟ Πύργων
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – Δόξα Λευκόβρυσης
Αίας Μικροβάλτου –  Άρης Καλονερίου
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου – ΑΕ Άνω Κώμης
ΑΟ Κρόκου – Κεραυνός  Πετρανών
ΑΣ Καρυδίτσας –  Ηρακλής Πτολεμαΐδας
 

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Δράση Τσοτυλίου

  
eve_kaplanoglou17
 

Σχολιάστε