ΕΠΣ Κοζάνης: Έβρεξε γκολ! Δείτε τα αποτελέσματα του Σαββάτου 23 Νοεμβρίου

Ρεπορτάζ: Ματιές στα Σπορτ:

Α’ κατηγορία

Λύγισε την αντίσταση των Σερβίων η ΑΕΚ και παρέμεινε πρώτη
Τρελαίνει κόσμο το Βόιο νέα νίκη, μέσα στην Αναγέννηση!

 

Διπλό στο Βελβεντό τα Καραγιάννια παράπονα των γηπεδούχων για τη διαιτησία
Λευκή ισοπαλία μεταξύ  Περδίκκα και Εράτυρας
Πήρε φόρα ο Μακεδονικός, διπλό στην Μαυροπηγή   
 
11η   αγωνιστική
Α.Ε. Περδίκκα-Αναγέννηση Εράτυρας  0-0
Α.Ε. Κοζάνης-Τιτάν Σερβίων  3-2
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Μακεδονικός Φούφα  0-1
Α.Σ. Βελβεντό-Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  1-4
Άρης Μαυροπηγής-Μακεδονικός  Κοζάνης  1-4
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  0-1  
 
Κυριακή 24/11/2013 – 15.00
Έλατος Ελάτης-Εορδαϊκός (γήπεδο Τρανοβάλτου)
Ζούγρας, Γεωργιάδης, Κουτζιακουτζίδης
Απόλλων Ακρινής-Α.Ε. Ελίμειας (γήπεδο Ακρινής)
Καρατέρπος, Ιωαννίδης Ν., Κωνσταντινίδης 

Pos   Team Pld W T L Goals Diff Pts
1 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 11 9 2 0 26 – 8 18 29
2 ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 10 8 2 0 28 – 7 21 26
3 ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ 10 8 0 2 23 – 15 8 24
4 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 11 6 3 2 22 – 12 10 21
5 Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ 11 6 2 3 22 – 13 9 20
6 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ 11 6 1 4 19 – 20 -1 19
7 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 11 6 0 5 19 – 10 9 18
8 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 11 5 2 4 22 – 18 4 17
9 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 11 3 4 4 13 – 14 -1 13
10 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 11 3 3 5 21 – 26 -5 12
11 Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ 11 3 1 7 15 – 23 -8 10
12 Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ 10 2 2 6 10 – 17 -7 8
13 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 11 2 2 7 12 – 22 -10 8
14 ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 10 1 4 5 8 – 17 -9 7
15 ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 11 2 1 8 11 – 28 -17 7
16 ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ 11 1 1 9 10 – 31 -21 4
 
Β’ κατηγορία
 
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Λιβαδερό και Δαναοί
Εντυπωσιάζει η Κοζάνη 2004, νέο διπλό!  
 
10η   αγωνιστική  1ου ολίμου   
Αναγέννηση Λιβαδερού-Δαναοί Κοζάνης  1-1
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής-Κοζάνη 2004  0-1
 
Κυριακή 24/11/2013 – 15.00
Απόλλων Αυλών-ΑΟ Τρανοβάλτου (γήπεδο Αυλών)
Σπέντζας, Διαμαντής Δ., Αμαραντίδης
Αστραπή Κλείτου-Δόξα Ροδιανής (γήπεδο Αργίλου)
Σουλίδης Δ., Γκέκα, Μπαλιάκας
ΑΕ Κρανιδίων-Αλιάκμων Αιανής (γήπεδο Κρανιδίων)
Σουλίδης Ε., Τζιαμπάζης, Κουντουράκης
Κένταυρος Πρωτοχωρίου-Μ. Αλ. Λευκοπηγής (γήπεδο Πρωτοχωρίου)
Τσιγγένης Α., Μπέλτσου, Ιωαννίδης Ν. του Τιμ.
Ερμής Πλατανορέματος-Εθνικός Βατερού (γήπεδο Πλατανορέμματος )
Πανυτσίδης, Λαμπριανίδης, Παφύλας
 
Pos   Team Pld W T L Goals Diff Pts
1 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 9 8 0 1 24 – 11 13 24
2 Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ 9 7 1 1 26 – 7 19 22
3 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 9 6 2 1 20 – 7 13 20
4 ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ 9 6 1 2 24 – 8 16 19
5 ΚΟΖΑΝΗ 2004 10 5 3 2 13 – 11 2 18
6 Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ 9 4 3 2 20 – 14 6 15
7 Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ 9 4 3 2 12 – 8 4 15
8 ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ 9 3 3 3 24 – 21 3 12
9 ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ 9 2 2 5 17 – 21 -4 8
10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 10 2 2 6 11 – 19 -8 8
11 Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 2 2 6 6 – 21 -15 8
12 Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 9 1 2 6 13 – 27 -14 5
13 ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ 10 0 2 8 7 – 27 -20 2
14 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ 9 2 0 7 13 – 28 -15 1
Μετέτρεψε το ντέρμπι σε περίπατο ο Μακεδονικός Σιάτιστας
Ακόμα βάζει γκολ η Ασβεστόπετρα
Έσπασε το ρόδι ο Ανθότοπος

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Μικρόκαστρο και Κρυόβρυση 

10η   αγωνιστική  2ου ολίμου   
Δόξα Μικροκάστρου-Ηρακλής Κρυόβρυσης  2-2
ΕΑΣ Ανθότοπου-ΑΣ Ποντοκώμης  3-2
Μακεδονικός Σιάτιστας-Ακρίτες Κοζάνης  6-1
Ερμής Ασβεστόπετρας-Ακαδημία Σιάτιστας  7-1
 
Κυριακή 24/11/2013 – 15.00
Πολυνίκης-Μ. Αλ. Χαραυγής (γήπεδο στρατοπέδου)
Διαμαντής Γ., Συνεωνίδης, Πραχάλης
ΠΑΟΚ Κοίλων-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας (γήπεδο Λιάππειο)
Τσιμεντερίδης, Τζιουβάρας, Μπακατάρη
ΑΜΣ Γαλατινής-Βέρμιο Καρυοχωρίου (γήπεδο Γαλατινής)
Κουτσώνας, Σύκος, Γκόγκος
Pos   Team Pld W T L Goals Diff Pts
1 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 10 8 2 0 35 – 16 19 26
2 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 9 7 0 2 31 – 14 17 21
3 ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 10 6 1 3 27 – 14 13 19
4 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 9 6 1 2 30 – 20 10 19
5 ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ 10 6 1 3 28 – 21 7 19
6 ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ 9 5 3 1 21 – 9 12 18
7 Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ 10 5 0 5 17 – 14 3 15
8 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 9 3 2 4 17 – 20 -3 11
9 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ 10 3 2 5 17 – 24 -7 11
10 Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ 9 2 3 4 15 – 19 -4 9
11 ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ 9 1 4 4 10 – 19 -9 7
12 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 10 2 1 7 18 – 32 -14 7
13 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 10 0 4 6 10 – 30 -20 4
14 Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ 10 1 0 9 10 – 34 -24 3
 
Γ’ κατηγορία
 
Αέρας το Μικρόβαλτο, παρέσυρε το Καλονέρι
Επιστροφή στις νίκες για την Καρυδίτσα  
 
8η  αγωνιστική  
Αίας Μικροβάλτου – Άρης Καλονερίου  8-1
ΑΣ Καρυδίτσας – Ηρακλής Πτολεμαΐδας  1-0
 
Κυριακή 24/11/2013 – 11.00
ΑΟ Κρόκου – Κεραυνός Πετρανών (γήπεδο Κρόκου)
Λαζαρίδης Ι., Χρυσοστομίδης, Χατζής
 
Κυριακή 24/11/2013 – 15.00
Καισαρειά–Κήπος–Σπάρτος  – ΑΕ Άνω Κώμης (γήπεδο Αιανής)
Χονδροματίδης, Μιχαηλίδης, Βαρδιάμπαση
Πρόοδος Μεταξά – Δόξα Βερμίου – Πύργων (γήπεδο Μεταξά)
Μαλιούρας, Δήμος, Βασιλειάδης  
Ελπίδες ΑΕΚ – Δόξα Λευκόβρυσης (γήπεδο Δρεπάνου)
Παπαδημητρίου, Δραγώγιας, Παπαδόπουλος Θ.
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Δράση Τσοτυλίου (γήπεδο Βαθυλάκκου)

 

Μπισούκης, Φραντζοπούλου, Τσιγγένης Μ. 

Pos   Team Pld W T L Goals Diff Pts
1 Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ 7 6 1 0 20 – 7 13 19
2 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 7 6 0 1 15 – 6 9 18
3 ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ 7 5 1 1 27 – 7 20 16
4 ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ 8 5 0 3 29 – 17 12 15
5 ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 7 4 2 1 21 – 11 10 14
6 ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 8 4 0 4 18 – 17 1 12
7 ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 7 4 0 3 20 – 23 -3 12
8 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ 7 3 1 3 17 – 9 8 10
9 Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ 8 3 0 5 14 – 18 -4 9
10 ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ 7 3 1 3 20 – 15 5 8
11 ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ 7 2 2 3 12 – 16 -4 8
12 Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ 7 1 0 6 4 – 20 -16 3
13 ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ 8 1 0 7 8 – 31 -23 3
14 Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ 7 0 0 7 7 – 35 -28 0

 

 


 

Σχολιάστε