Γκολ και θέαμα στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης – Δείτε αποτελέσματα και βαθμολογίες

Πήρε το ντέρμπι η ΑΕ Κοζάνης … στην εκπνοή έκλεψε τη νίκη
Αέρας πέρασε από το στρατιωτικό ο Εορδαϊκός, συνέτριψε το Μακεδονικό
 Πέρασε από το Βελβεντό η Ακρινή και παρέμεινε μόνη πρώτη
Νίκησαν και ανεβαίνουν η Ακαδημία Βοΐου, εντός και η Άρδασσα, εκτός
«Μπαμ» στην Ελίμεια … πήραν το διπλό τα Σέρβια
Σπουδαίο διπλό της Εράτυρας
 
Α’ κατηγορία
 
8η  αγωνιστική 
Μακεδονικός Φούφα-Έλατος Ελάτης 2-0
Α.Σ. Βελβεντό-Απόλλων Ακρινής 2-3
Μακεδονικός  Κοζάνης-Εορδαϊκός 0-6
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου-Α.Ε. Περδίκκα   2-1 
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας-Α.Ε. Κοζάνης 0-2
Άρης Μαυροπηγής-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 2-3
Α.Ε. Ελίμειας-Τιτάν Σερβίων 1-2
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων-Αναγέννηση Εράτυρας 0-1
 
 
 
 
Βαθμολογία
 
Β 
1
ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ
8
21
2
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
8
20
3
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
8
20
4
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
8
15
5
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
8
15
6
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ
8
14
7
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ
8
13
8
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ
8
10
9
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ
8
10
10
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ
8
10
11
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ
8
8
12
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
8
8
13
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
8
6
14
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
8
6
15
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
8
4
16
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ
8
1
 
 
Επόμενη αγωνιστική (9η)
Έλατος Ελάτης-Τιτάν Σερβίων
Αναγέννηση Εράτυρας-Μακεδονικός Φούφα
Εορδαϊκός-Α.Ε. Ελίμειας
Α.Ε. Περδίκκα -Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Α.Ε. Κοζάνης-Μακεδονικός  Κοζάνης
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Απόλλων Ακρινής-Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Α.Σ. Βελβεντό-Άρης Μαυροπηγής
 
 
Β’ κατηγορία
 
Νίκησε και παραμένει πρώτο το Πρωτοχώρι
Τον πρώτο τους βαθμό πήραν μέσα στη Ροδιανή οι Δαναοί 
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στα Κρανίδια
Έσπασε το αήττητο της Κοζάνης 2004 η Αιανή
Σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή Βατερό και Κλείτος
Πήραν το τρίποντο ο Απόλλων κόντρα στο Λιβαδερό
 
7η  αγωνιστική (1ος όμιλος)
ΑΟ Τρανοβάλτου-Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1-3
Δόξα Ροδιανής-Δαναοί Κοζάνης 1-1
ΑΕ Κρανιδίων-Ερμής Πλατανορέματος  1-1
Αστραπή Κλείτου-ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 2-0
Απόλλων Αυλών-Αναγέννηση Λιβαδερού 2-0
Αλιάκμων Αιανής-Κοζάνη 2004 3-0
Μ. Αλ. Λευκοπηγής-Εθνικός Βατερού 1-2
 
 
 
 
 
Βαθμολογία
 
 Β
1
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
7
18
2
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
7
16
3
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
7
16
4
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
7
14
5
ΚΟΖΑΝΗ 2004
7
12
6
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
7
9
7
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
7
9
8
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
7
9
9
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
7
9
10
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
7
8
11
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ
7
5
12
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
7
5
13
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
7
4
14
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
7
1
 
 
Επόμενη αγωνιστική (8η)
ΑΕ Κρανιδίων-ΑΟ Τρανοβάλτου
Κένταυρος Πρωτοχωρίου-Αστραπή Κλείτου
Ερμής Πλατανορέματος-Απόλλων Αυλών
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής-Δόξα Ροδιανής
Αναγέννηση Λιβαδερού-Αλιάκμων Αιανής
Δαναοί Κοζάνης-Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Κοζάνη 2004-Εθνικός Βατερού
 
Γαλατινή 7 αστέρων
Μοιρασιά στο ντέρμπι Μακεδονικού Σιάτιστας, ΠΑΟΚ Κοίλων
Νίκησαν και πλησιάζουν κορυφή οι Ακρίτες 
Πέρασε απ’ το Καρυοχώρι ο Ατρόμητος
Χαραυγή και Μικρόκαστρο μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς 
Αγγλική νίκη πέτυχε ο Πολυνίκης .. έκοψε τη φόρα της Ασβεστόπετρας
Πέρασε από την Κρυόβρυση η Ποντοκώμη
 
7η  αγωνιστική (2ος όμιλος)
Βέρμιο Καρυοχωρίου-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-3
Μακεδονικός Σιάτιστας-ΠΑΟΚ Κοίλων 1-1
Μ. Αλ. Χαραυγής-Δόξα Μικροκάστρου 2-2
Ακρίτες Κοζάνης-Ακαδημία Σιάτιστας 3-0
ΑΜΣ Γαλατινής-ΕΑΣ Ανθότοπου 7-0
Πολυνίκης-Ερμής Ασβεστόπετρας 5-3
Ηρακλής Κρυόβρυσης-ΑΣ Ποντοκώμης 0-3
 
 
 
 
Βαθμολογία
 
Β 
1
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
7
18
2
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
7
16
3
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
7
16
4
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
7
14
5
ΚΟΖΑΝΗ 2004
7
12
6
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
7
9
7
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
7
9
8
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
7
9
9
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
7
9
10
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
7
8
11
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ
7
5
12
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
7
5
13
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
7
4
14
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
7
1
 
Επόμενη αγωνιστική (8η)
ΑΜΣ Γαλατινής-Μ. Αλ. Χαραυγής
Δόξα Μικροκάστρου-Μακεδονικός Σιάτιστας
ΕΑΣ Ανθότοπου-Πολυνίκης
ΠΑΟΚ Κοίλων-Ακρίτες Κοζάνης
Ερμής Ασβεστόπετρας-Βέρμιο Καρυοχωρίου
Ακαδημία Σιάτιστας-Ηρακλής Κρυόβρυσης
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-ΑΣ Ποντοκώμης
 
 
 
Γ’ κατηγορία  
 
Πήρε το ντέρμπι και παρέμεινε πρώτη η Άνω Κώμη
Σε απόσταση αναπνοής και η Λευκόβρυση που πήρε μεγάλη νίκη
Νίκησαν και ανεβαίνουν οι Ελπίδες … φωνάζει η Καρυδίτσα
Πήραν φόρα οι Πύργοι και σκόρπισαν την Καισαριά
Επέστρεψε στις επιτυχίες ο Βαθύλακκος … πέρασε τρένο από το Μεταξά
Νέα νίκη για το Μικρόβαλτο
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη με το ίδιο σκορ για τον Ηρακλή
 
 
5η  αγωνιστική  
ΑΕ Άνω Κώμης – Κεραυνός  Πετρανών 1-0
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης – ΑΣ Καρυδίτσας  3-0
Δόξα Λευκόβρυσης – Δράση Τσοτυλίου 1-0
ΑΟ Πύργων  – ΑΕ Καισαριάς Κήπου Σπάρτου  7-1
Αίας Μικροβάλτου – ΑΟ Κρόκου 3-1
Πρόοδος Μεταξά – Ιωνικός Βαθυλάκκου 0-4
Άρης Καλονερίου – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-3
 
 
 
 
Βαθμολογία
 
 Β
1
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ
5
13
2
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
5
12
3
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
5
12
4
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
5
11
5
ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
5
9
6
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ
5
9
7
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
5
9
8
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ
5
8
9
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ
5
6
10
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ
5
6
11
ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ
5
3
12
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ
5
2
13
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ
5
0
14
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ
5
0
 
 
Επόμενη αγωνιστική (6η)
Αίας Μικροβάλτου – ΑΟ Πύργων
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
ΑΟ Κρόκου – Πρόοδος Μεταξά
ΑΣ Καρυδίτσας – Δόξα Λευκόβρυσης
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Άρης Καλονερίου
Δράση Τσοτυλίου – ΑΕ Άνω Κώμης
 

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Κεραυνός  Πετρανών

Σχολιάστε