ΕΠΣ Κοζάνης: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες του Σαββατοκύριακου 23-24 Νοεμβρίου

Α’ κατηγορία

Στο τέλος πήρε το διπλό ο Εορδαϊκός και συγκατοικεί με την ΑΕΚ στην κορυφή
Διπλό ανάσα η Ελίμεια στην Ακρινή
Λύγισε την αντίσταση των Σερβίων η ΑΕΚ και παρέμεινε πρώτη
Τρελαίνει κόσμο το Βόιο νέα νίκη, μέσα στην Αναγέννηση!
Διπλό στο Βελβεντό τα Καραγιάννια παράπονα των γηπεδούχων για τη διαιτησία
Λευκή ισοπαλία μεταξύ  Περδίκκα και Εράτυρας
Πήρε φόρα ο Μακεδονικός, διπλό στην Μαυροπηγή     
 
11η   αγωνιστική
Α.Ε. Περδίκκα-Αναγέννηση Εράτυρας  0-0
Α.Ε. Κοζάνης-Τιτάν Σερβίων  3-2
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Μακεδονικός Φούφα  0-1
Α.Σ. Βελβεντό-Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  1-4
Άρης Μαυροπηγής-Μακεδονικός  Κοζάνης  1-4
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  0-1  
Έλατος Ελάτης-Εορδαϊκός 0-2
Απόλλων Ακρινής-Α.Ε. Ελίμειας 0-3



Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
11
9
2
0
30 – 7
23
29
2
11
9
2
0
26 – 8
18
29
3
11
8
0
3
23 – 18
5
24
4
11
6
3
2
22 – 12
10
21
5
11
6
2
3
22 – 13
9
20
6
11
6
1
4
19 – 20
-1
19
7
11
6
0
5
19 – 10
9
18
8
11
5
2
4
22 – 18
4
17
9
11
3
4
4
13 – 14
-1
13
10
11
3
3
5
21 – 26
-5
12
11
11
3
2
6
13 – 17
-4
11
12
11
3
1
7
15 – 23
-8
10
13
11
2
2
7
12 – 22
-10
8
14
11
1
4
6
8 – 19
-11
7
15
11
2
1
8
11 – 28
-17
7
16
11
1
1
9
10 – 31
-21
4


Επόμενη αγωνιστική (12η)
Α.Ε. Περδίκκα-Έλατος Ελάτης
Εορδαϊκός-Α.Ε. Κοζάνης
Αναγέννηση Εράτυρας-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Τιτάν Σερβίων-Απόλλων Ακρινής
Μακεδονικός Φούφα-Α.Σ. Βελβεντό
Α.Ε. Ελίμειας-Άρης Μαυροπηγής
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων-Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Μακεδονικός  Κοζάνης-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
 
 
 
Β’ κατηγορία

Ξεφεύγει το Πρωτοχώρι
Χαμός για τη δεύτερη θέση
Ισοβαθμούν Βατερό που σκόνταψε στο Πλατανόρεμα και Αιανή, διπλό μέσα στα Κρανίδια  από κοντά και το Κλείτος, 4-0 τη Ροδιανή  
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Λιβαδερό και Δαναοί

Εντυπωσιάζει η Κοζάνη 2004, νέο διπλό! 

Νίκη με ανατροπή οι Αυλές
 
10η   αγωνιστική  1ου ολίμου   
Αναγέννηση Λιβαδερού-Δαναοί Κοζάνης  1-1
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής-Κοζάνη 2004  0-1
Απόλλων Αυλών-ΑΟ Τρανοβάλτου 3-2
Αστραπή Κλείτου-Δόξα Ροδιανής 4-0
ΑΕ Κρανιδίων-Αλιάκμων Αιανής 0-2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου-Μ. Αλ. Λευκοπηγής 3-1

Ερμής Πλατανορέματος-Εθνικός Βατερού 1-1 




Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
10
9
0
1
27 – 12
15
27
2
10
7
2
1
27 – 8
19
23
3
10
7
2
1
22 – 7
15
23
4
10
7
1
2
28 – 8
20
22
5
10
5
3
2
13 – 11
2
18
6
10
4
3
3
20 – 16
4
15
7
10
4
3
3
13 – 11
2
15
8
10
3
4
3
25 – 22
3
13
9
10
2
2
6
17 – 25
-8
8
10
10
2
2
6
11 – 19
-8
8
11
10
2
2
6
6 – 21
-15
8
12
10
1
2
7
15 – 30
-15
5
13
10
3
0
7
16 – 30
-14
4
14
10
0
2
8
7 – 27
-20
2


 


Επόμενη αγωνιστική (11η)
ΑΟ Τρανοβάλτου-Δόξα Ροδιανής
Αλιάκμων Αιανής-Απόλλων Αυλών
Μ. Αλ. Λευκοπηγής-Αστραπή Κλείτου
Εθνικός Βατερού-ΑΕ Κρανιδίων
Κοζάνη 2004-Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Δαναοί Κοζάνης-Ερμής Πλατανορέματος
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής-Αναγέννηση Λιβαδερού
 
Μετέτρεψε το ντέρμπι σε περίπατο ο Μακεδονικός Σιάτιστας
Ακόμα βάζει γκολ η Ασβεστόπετρα
Έσπασε το ρόδι ο Ανθότοπος
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Μικρόκαστρο και Κρυόβρυση
Δύσκολη νίκη της Γαλατινής, σκληροτράχηλο το Καρυοχώρι

Ξεπέρασε το εμπόδιο του νεανικού Ατρομήτου ο ΠΑΟΚ Κοίλων  

Πήρε το διπλό η Χαραυγή στον Πολυνίκη
 
10η   αγωνιστική  2ου ολίμου   
Δόξα Μικροκάστρου-Ηρακλής Κρυόβρυσης  2-2
ΕΑΣ Ανθότοπου-ΑΣ Ποντοκώμης  3-2
Μακεδονικός Σιάτιστας-Ακρίτες Κοζάνης  6-1
Ερμής Ασβεστόπετρας-Ακαδημία Σιάτιστας  7-1
Πολυνίκης-Μ. Αλ. Χαραυγής1-2
ΠΑΟΚ Κοίλων-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 3-1

ΑΜΣ Γαλατινής-Βέρμιο Καρυοχωρίου 3-2 

 
 
Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
10
8
2
0
35 – 16
19
26
2
10
8
0
2
34 – 16
18
24
3
10
6
3
1
24 – 10
14
21
4
10
6
1
3
27 – 14
13
19
5
10
6
1
3
31 – 23
8
19
6
10
6
1
3
28 – 21
7
19
7
10
5
0
5
17 – 14
3
15
8
10
3
3
4
17 – 20
-3
12
9
10
3
2
5
18 – 22
-4
11
10
10
3
2
5
17 – 24
-7
11
11
10
1
4
5
12 – 22
-10
7
12
10
2
1
7
18 – 32
-14
7
13
10
0
4
6
10 – 30
-20
4
14
10
1
0
9
10 – 34
-24
3


 

Επόμενη αγωνιστική (11η)  
Μ. Αλ. Χαραυγής-Ακρίτες Κοζάνης
Βέρμιο Καρυοχωρίου-Πολυνίκης
Ηρακλής Κρυόβρυσης-Μακεδονικός Σιάτιστας
ΑΣ Ποντοκώμης-ΑΜΣ Γαλατινής
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Δόξα Μικροκάστρου
Ακαδημία Σιάτιστας-ΕΑΣ Ανθότοπου
ΠΑΟΚ Κοίλων-Ερμής Ασβεστόπετρας
 
 
Γ’ κατηγορία
 
Σαρώνει η Άνω Κώμη
Αέρας το Μικρόβαλτο, παρέσυρε το Καλονέρι
Μεγάλο διπλό της Λευκόβρυσης
Επιστροφή στις νίκες για την Καρυδίτσα
Ματσάρα στον Κρόκο δεύτερη νίκη της τοπικής ομάδας επί των Πετρανών 
Άνετα ο Ιωνικός κρατάει επαφή με κορυφή
Νέα νίκη του Μεταξά που ανεβαίνει
 
8η  αγωνιστική  
Αίας Μικροβάλτου – Άρης Καλονερίου  8-1
ΑΣ Καρυδίτσας – Ηρακλής Πτολεμαΐδας  1-0
ΑΟ Κρόκου – Κεραυνός Πετρανών 3-2
Καισαρειά–Κήπος–Σπάρτος  – ΑΕ Άνω Κώμης 0-4
Πρόοδος Μεταξά – Δόξα Βερμίου – Πύργων2-1
Ελπίδες ΑΕΚ – Δόξα Λευκόβρυσης 1-2
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Δράση Τσοτυλίου 3-0
 
 
Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
8
7
1
0
24 – 7
17
22
2
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
8
7
0
1
17 – 7
10
21
3
8
6
1
1
30 – 7
23
19
4
8
5
0
3
29 – 17
12
15
5
8
4
2
2
22 – 13
9
14
6
8
4
0
4
18 – 17
1
12
7
8
4
0
4
21 – 25
-4
12
8
8
3
2
3
14 – 17
-3
11
9
8
3
1
4
19 – 12
7
10
10
8
3
0
5
14 – 18
-4
9
11
8
3
1
4
20 – 18
2
8
12
8
2
0
6
7 – 22
-15
6
13
8
1
0
7
8 – 31
-23
3
14
8
0
0
8
7 – 39
-32
0
 
 
Επόμενη αγωνιστική (9η) 
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Καισαρειά – Κήπος – Σπάρτος
ΑΕ Άνω Κώμης – Ελπίδες ΑΕΚ
Κεραυνός Πετρανών – Αίας Μικροβάλτου
Άρης Καλονερίου – Πρόοδος Μεταξά
Δόξα  Βερμίου  Πύργων – Δόξα Λευκόβρυσης
Δράσις Τσοτυλίου – ΑΟ Κρόκου


ΑΣ Καρυδίτσας – Ιωνικός Βαθυλάκκου  

 

Σχολιάστε