Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην ΕΠΣ Κοζάνης

Από το sierafm.gr

Α’ κατηγορία
Μεγάλη νίκη πέτυχε και πλησιάζει την κορυφή η ΑΕΠ Καραγιαννίων σπάζοντας και το αήττητο της Άρδασσας.
 
Ήττα για την Ακαδημία που την βάζει σε περιπέτειες.

30η  αγωνιστική  

ΑΣ Βελβεντό  – ΠΑΟ Κοίλων   5-1
Εθνικός Βατερού  – ΑΕ Περδίκκα    2-4
Ερμής Ασβεστόπετρας  – Αναγέννηση Εράτυρας    1-3
ΑΕ Κοζάνης  – ΑΕ Ελίμεια   2-0
Κοζάνη 2004 – Απόλλων Ακρινής    1-2
Μακεδονικός Φούφα  – Τιτάν Σερβίων   2-0
Αλιάκμων Αιανής  – Ακ. Σιάτιστας   2-1
ΑΕΠ Καραγιαννίων  – Μ. Αλ. Άρδασσας   2-1
Ρεπό: Εορδαϊκός

Βαθμολογία

Μέγας Αλ. Άρδασσας 69
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 67
Μακεδονικός Φούφα 54
Α.Ε. Ελίμειας 47
Α.Ε. Περδίκκα 46
Α.Σ. Εορδαϊκός 2007 45
Αναγέννηση Εράτυρας 42
Α.Ε. Κοζάνης 38
Α.Σ. Βελβεντό 38
Τιτάν Σερβίων 36
Απόλλων 2010 Ακρινής 32
Ακ. Π. Σιάτιστας 30
Ερμής Ασβεστόπετρας 30
Εθνικός Βατερού 30
Αλιάκμων Αιανής 28
ΠΑΟ Κοίλων 16
Κοζάνη 2004 7

Επόμενη Αγωνιστική (31η)

Ακ. Σιάτιστας  – ΠΑΟ Κοίλων
ΑΕ Περδίκκα  – Αλιάκμων Αιανής
Αναγέννηση Εράτυρας  – ΑΣ Βελβεντό
ΑΕ Ελίμεια  – Ερμής Ασβεστόπετρας
Μ. Αλ. Άρδασσας  – Εορδαϊκός
Απόλλων Ακρινής  – ΑΕ Κοζάνης
Τιτάν Σερβίων  – ΑΕΠ Καραγιαννίων
Κοζάνη 2004 – Μακεδονικός Φούφα
Ρεπό: Εθνικός Βατερού

Β’ κατηγορία (1ος όμιλος)

23η  αγωνιστική

Ακαδημία Βοΐου  – ΑΕ Κρανιδίων   2-0
Δόξα Ροδιανής  – ΕΑΣ Ανθότοπου   3-4
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Ερμής Πλατανορέματος 2-2
Έλατος Ελάτης  – Δόξα Μικροκάστρου   2-0
Δόξα Μεσιανής  – Αναγέννηση Λιβαδερού  2-1
Πρόοδος Μεταξά  – ΑΟ Τρανοβάλτου   1-0
Απόλλων Αυλών  – ΑΜΣ Γαλατινής   3-2

Βαθμολογία

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Η Ένωση 59
Έλατος Ελάτης 53
ΕΑΣ Ανθότοπου50
Ερμής Πλατανορέματος 44
ΑΜΣ Γαλατινής 38
Μακεδονικός Σιάτιστας  34
Δόξα Ροδιανής 33
Δόξα Μικροκάστρου 28
Αναγέννηση  Λιβαδερού 27
Απόλλων Αυλών 25
Δόξα Μεσιανής 21
ΑΕ Κρανιδίων 20
ΑΟ Τρανοβάλτου 17
Πρόοδος Μεταξά 14

Επόμενη Αγωνιστική (24η)

Έλατος Ελάτης  – Μακεδονικός Σιάτιστας
Ερμής Πλατανορέματος  – Δόξα Μεσιανής
Δόξα Μικροκάστρου  – Δόξα Ροδιανής
Αναγέννηση Λιβαδερού  – Ακαδημία Βοΐου
ΕΑΣ Ανθότοπου  – Πρόοδος Μεταξά
ΑΕ Κρανιδίων  – Απόλλων Αυλών
ΑΜΣ Γαλατινής  – ΑΟ Τρανοβάλτου

Β’ κατηγορία (2ος όμιλος)

23η  αγωνιστική   

Μ. Αλ. Χαραυγής  – Πολυνίκης Πτολ/δας  3-0
Ακρίτες Κοζάνης  – Βέρμιο Καρυοχωρίου   1-2
Άρης Μαυροπηγής  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  5-1
Δαναοί Κοζάνης  – Αναγέννηση Πτολ/δας    1-2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Ηρακλής Κρυόβρυσης   3-1
ΑΣ Καρυδίτσας  – Ατρόμητος Πτολ/δας   2-1
ΑΣ Ποντοκώμης  – Αστραπή Κλείτου   5-1

Βαθμολογία

Αναγέννηση Πτολ/δας 63
Άρης Μαυροπηγής 43
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 42
Ηρακλής Κρυόβρυσης 41
Μ. Αλ. Χαραυγής 38
Ατρόμητος Πτολ/δας  35
Βέρμιο Καρυοχωρίου  35
Πολυνίκης 33
Ακρίτες Κοζάνης 27
Δαναοί 25
Αστραπή Κλείτου 24
ΑΣ Ποντοκώμης 23
ΑΣ Καρυδίτσας 11
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 8

Επόμενη  Αγωνιστική  (24η)

Δαναοί Κοζάνης  – Ακρίτες Κοζάνης
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Άρης Μαυροπηγής
Αναγέννηση Πτολ/δας  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – ΑΣ Καρυδίτσας
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – ΑΣ Ποντοκώμης
Ατρόμητος Πτολ/δας  – Μ. Αλ. Χαραυγής
Πολυνίκης Πτολ/δας  – Αστραπή Κλείτου

Γ’ κατηγορία

17η  αγωνιστική

Άρης Καλονερίου – Μ. Αλ. Λευκοπηγής   2-4
Αίας Μικροβάλτου – Ηρακλής Δρεπάνου  2-1
Δράση Τσοτυλίου – ΑΕ Άνω Κώμης 3-1
Δόξα Λευκόβρυσης – Κεραυνός Πετρανών  0-2
Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Βαθμολογία

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής42
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 37
Κεραυνός Πετρανών 35
Δράση Τσοτυλίου 33
Δόξα Λευκόβρυσης 26
Αίας Μικροβάλτου 23
Άρης Καλονερίου 15
Ηρακλής Δρεπάνου 13
ΑΕ Άνω Κώμης 9
Αναγέννηση Ανατολικού (αποχώρησε )
 
Επόμενη Αγωνιστική (18η)

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Δόξα Λευκόβρυσης – Δράση Τσοτυλίου
Ηρακλής Δρεπάνου – ΑΕ Άνω Κώμης
Κεραυνός Πετρανών – Άρης Καλονερίου
Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου

  
eve_kaplanoglou17
 

Σχολιάστε