Δείτε τα αποτελέσματα των τοπικών πρωταθλημάτων της Κοζάνης

gipedo_kozanis_kerkidaΣτην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε και πάλι ο Μακεδονικός Κοζάνης, μετά τα παιχνίδια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κοζάνης. Το Σάββατο 21 Απριλίου το απόγευμα ο Μακεδονικός Κοζάνης επικράτησε εκτός έδρας της Γαλατινής με 3-1 και σε συνδυασμό με την ήττα του Τιτάνα Σερβίων την ίδια ώρα και με το ίδιο σκορ στην Άρδασσα, πέρασε στην πρώτη θέση αφήνοντας ένα βαθμό πίσω του την ομάδα των Σερβίων. Οι δύο ομάδες, Μακεδονικός Κοζάνης και Τιτάνας Σερβίων, θα διεκδικήσουν την πρώτη θέση στις δύο τελευταίες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Α΄ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 28η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Μακεδονικός Σιάτιστας – Κοζάνη 2004

1-2

Γαλατινή – Μακεδονικός Κοζάνης

1-3

Αναγ/ση Πτολεμαίδας– Πρωτοχώρι

1-6

Α.Ε Κοζάνης– Μ. Αλ. Χαραυγής

1-3

Άρδασσα– Τιτάν Σερβίων

3-1

Ασβεστόπετρα – Μακεδονικός Φούφα

1-1

ΑΕΠ Καραγιαννίων – Ακαδημία Σιάτιστας

2-2

Βελβεντό – Ελίμεια

3-0

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Μακεδονικός Κοζάνης

57

2

Τιτάν Σερβίων

56

3

Άρδασσα

50

4

Ασβεστόπετρα

49

5

Α.Ε Κοζάνης

46

6

Μακεδονικός Φούφα

46

7

Βελβεντό

45

8

Ελίμεια

44

9

ΑΕΠ Καραγιαννίων

44

10

Πρωτοχώρι

30

11

Ακαδημία Σιάτιστας

30

12

Κοζάνη 2004

30

13

Μ. Αλ. Χαραυγής

26

14

Γαλατινή

26

15

Αναγ/ση Πτολεμαίδας

20

16

Μακεδονικός Σιάτιστας

13

 

Β1 ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Ροδιανή – Τρανόβαλτο

5-0

Ελπίδες ΑΕΚ– Πλατανόρεμα

1-3

Αίας Μικροβάλτου – Αιανή

0-0

Κρανίδια– Ελάτη

1-4

Αναγέννηση Εράτυρας– Δράση Τσοτυλίου

5-0

Μεταξάς – Λιβαδερό

1-1

Ανθότοπος – Μικρόκαστρο

1-3

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Αναγέννηση Εράτυρας

52

2

Αιανή

42

3

Κρανίδια

41

4

Ροδιανή

39

5

Πλατανόρεμα

31

6

Μικρόκαστρο

29

7

Ανθότοπος

27

8

Λιβαδερό

25

9

Ελάτη

25

10

Τρανόβαλτο

24

11

Ελπίδες ΑΕΚ

22

12

Μεταξάς

20

13

Δράση Τσοτυλίου

16

14

Αίας Μικροβάλτου

11

 

Β2 ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Κρυόβρυση – Άργιλος

1-1

Πολυνίκης Πτολεμ – Προάστειο

0-2

Απόλλων Ακρινής – Ατρόμητος Πτολεμ

3-2

Ελπίδες Υψηλάντη – Μαυροπηγή

2-0

ΠΑΟ Κοίλων – Ακρίτες

2-0

Λέοντες Αναρράχης – Καρυοχώρι

0-0

Μακεδονομάχος– Ακαδημία Ηρακλή

0-3αα

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Απόλλων Ακρινής

54

2

Λέοντες Αναρράχης

43

3

ΠΑΟ Κοίλων

41

4

Καρυοχώρι

35

5

Κρυόβρυση

34

6

Προάστειο

33

7

Ελπίδες Υψηλάντη

30

8

Ακρίτες

28

9

Μαυροπηγή

28

10

Ακαδημία Ηρακλή

26

11

Ατρόμητος Πτολεμ

25

12

Πολυνίκης Πτολεμ.

23

13

Άργιλος

13

14

Μακεδονομάχος

-6

 

Γ΄ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Απόλλων Αυλών – Δόξα Μεσιανής

0-0

Δαναοί Κοζάνης- Ηρακλής Δρεπάνου

3-4

Ακαδημία Βοίου – Καρυδίτσα

2-1

Κεραυνός Πετρανών – Αγία Παρασκευή

2-0

Ποντοκώμη – Δόξα Λευκόβρυσης

6-2

Μ.Α. Λευκοπηγής – Αστραπή Κλείτου

2-0

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Δόξα Μεσιανής

44

2

Καρυδίτσα

36

3

Δαναοί Κοζάνης

36

4

Ακαδημία Βοίου

36

5

Ποντοκώμη

33

6

Απόλλων Αυλών

32

7

Κεραυνός Πετρανών

23

8

Αστραπή Κλείτου

20

9

Μ. Αλέξ. Λευκοπηγής

15

10

Ηρακλής Δρεπάνου

8

11

Δόξα Λευκόβρυσης

6

12

Αγία Παρασκευή

1

 

ΕΡΑ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 


 

Σχολιάστε